polerowanie lakieru

Jak polerować powłokę i lakier samochodowy po zimie

Prasóweczki

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do czasie po zimie więc nie lada wyzwanie. Często wymaga jednak odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą cech i braków możemy zrobić więcej straty niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na dużo czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często oraz są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że gdyby nasz lakier już dopadła korozja bądź wyjątkowe uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To właśnie powiększy ubytki.

Jak zadbać o powłokę i lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która obejmuje nasze auto umieszcza się w najliczniejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) tworzę się tzw. bazą. Następnie składa się kolor oraz na zakończenie warstwę bezbarwna, której założeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na bazarze nie brakuje również lakierów z bardziej skomplikowaną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie bierze toż wprawdzie ważniejszego miejsca w wypadku codziennej pielęgnacji. Problem a może pojawić się, kiedy któryś z tematów zostanie uszkodzony, więc warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak wtedy przywrócić jego własny blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto zatem zadbać o niego, zwłaszcza po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które błyskawicznie się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto to sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą zawsze wymagały większego kosztu pracy. Polerowanie lakieru stanowi jedną spośród najbardziej czasochłonnych i trudnych czynności. Wymaga dokładności, sporej energii oraz bardzo precyzyjnych ruchów. Warto też mieć, że czymś innym polerujemy elementy metalowe, a pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Najlepiej zbierającym się materiałem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich skorzystaniu cały proces będzie czasochłonny i chciałbyś on nas znacznie szybkiej precyzji. Dość optymalnym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W tym faktu polerowanie będzie nieco ciężkie i pracochłonne, natomiast wymagąją większej wprawy oraz poczucia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą zajmować się już nowi natomiast będzie zatem dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym meblem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo czystego i długo będącego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie kupić niezwykły efekt jeżeli chodzi o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek przyjmuje się oraz do czyszczenia woskiem.

Jeśli ciż nie możemy zyskać wymarzonego efektu, najlepiej wyrazić nasz pojazd w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to kurs od 300zł, a cena zależy w prawdziwej liczbie od ilości auta, więc z ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą także wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Zwłaszcza gdy chodzi o elementy znajdujące się w przestrzeniach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że cała jakość lakieru samochodu, zależy zwykle z ciągłej pielęgnacji i uważania o niego. Nie chodzi bawić się nim jedynie sezonowo. Warto stosować opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie mogą dotykać karoserii swego samochodu. Pytanie o samochód to wprawdzie duża nierzucająca się relację z wieloma czynnikami. Warto jednak nad nim pracować, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam toż wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje szyku i sztuki i podnosi realną wartość samochodu. Do tego otwarte i lśniące auto przygotowane do wiosny auto wyróżni się na możliwości. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na stronie. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski i mnóstwo różnych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments