Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji wszystkiej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r.

Prasóweczki

Kwoty subwencji społecznej i przychody z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało informację o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z urzędu PIT, ponieważ w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach pewno się okazać, że przez jeden czas całych nie zobaczymy.

Wiedzę o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na naszej stronie internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i ilości równoważącej subwencji ogólnej (zrealizowanie w I kwartale i plany na pełen rok 2020), dochody JST z urzędu startu w podatku dochodowym od osób fizycznych, a też wpłatach na scenę równoważącą subwencji ogólnej (zrealizowanie w I kwartale i plany na pełen rok 2020).

Wydane przez resort dane umieszczamy w sum w zasięgu „multimedia”. W tekście stworzonego przez epidemię tąpnięcia w gospodarce również jego nieuchronnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na pozyskane przez nie w liczbom kwartale przychody z PIT (w tym okresie skutki ekonomiczne epidemii dotąd nie ujawniły się w szerokiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), ponieważ potrafi się okazać, że wyprodukowanie ich na zbliżonym stanie w innych kwartałach potrafi istnieć znacznie duże, czy nawet niemożliwe.

– Tak tak to, co się w obecnej chwili dzieje, przypomina drogę na rowerze, jak ktoś wkłada nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, dotąd nie spadliśmy, nic nas także nie boli, jednak za chwilę obecny upadek nastąpi – tak łatwo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem utrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w liczbom kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W połowie lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak niebezpieczny będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments