Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

Ministerstwo Zdrowia chce wrócić z godzin dla starszych

Prasóweczki

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla wiekowym. Przywrócenie działalności centrów handlowych, wykonywanie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla starych również ofertę korzystania z rowerów miejskich – min. takie zapisy znalazły się w programie łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla wiekowym

– W ruchu z planowanym wprowadzeniem kolejnego kroku znoszenia ograniczeń powiązanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do roboczych konsultacji projekt zdecydowania w obecnej rzeczy.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w kwestii ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w ruchu z wystąpieniem stanu epidemii.

Dodaje ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla starych, możliwość korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderób w sensu zakrywania ust i nosa, a także wprowadza innowacji w zakresie przywrócenia działalności centrów handlowych, wykonywania usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt przewiduje te m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w piłce nożnej i żużlu oraz korzystania, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W prawu wskazano, że „bardzo powiela ono rozwiązania zawarte w zdecydowaniu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z elementem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W programie zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły stanowić dostarczane pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja ma się również przywrócenie praktyce w budynkach handlowych o powierzchni sprzedaży lub usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, która stanowiła dopuszczona na bazie dotychczasowego rozporządzenia, jednakże przy założeniu, że zmniejszono liczbę osób do 1 osoby na 15 m2 powierzchni, na której jest dokonywana sprzedaż lub świadczone są usługi. Nadal – do zdjęcia będzie niemożliwe prowadzenie handlu detalicznego lub prowadzenia kampanii usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja ma się również przywrócenie wykonywania usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem produkującym jest Stary Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w myśli konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających ścianę w ruchu z prowadzeniem czynności zawodowych, służbowych lub handlowych w Polsce czyli w państwie sąsiadującym, a także uczniów pobierających umiejętność w Polsce czyli w państwie sąsiadującym. Z koncentracji na rzecz epidemiczną nie mówi to kobiet wykonujących zawód medyczny i osób dokonujących czynności zawodowe, służbowe lub handlowe w postaciach organizacyjnych pomocy społecznej.

Z dnia wpadnięcia w mieszkanie projektowanego rozporządzenia umożliwia się i mienie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderób w sensu zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie grupy osób działających w kulcie religijnym. W budynkach kultu religijnego niższych niż 75 m kw. będzie mogło realizować w tym jednym czasie pięć osób, oprócz osób działających w wykonywaniu tego kultu.

Na sił rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie wykorzystywanie z rowerów miejskich.

Projekt daje też zmiany, jeśli szuka o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments