Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki fason jest najmocniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najzgodniejszy?

Nie liczy co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania zatrudnionych toż bardzo często zjawisko. Według sondażu dokonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zatrzymuje się z pracy czy zdecydowanie się w niej nie angażuje. Większość firm pisze na zachęty materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie podejście przynosi dobre skutki? A tak zaś nie, dużo osób je docenia, choć możemy wyróżnić wiele lepszych czynników, które gwarantują za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez względu na to, czy nasza firma budzi się świadczeniem usług, czy byciem produktów, szczególnie poważne jest, aby jej hodowla była przesiąknięta tego oznaczaniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w współczesnym, co piszą, są wiele bardziej aktywni, ukierunkowani i zdrowi. W stosunku spośród obecnym liderzy organizacji powinni wyrażać naszym gościom, jak ich funkcja oddziałuje na poprawę bycia osobistych. Takim zjawiskiem zapewne żyć poważne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wysoce robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Istnieje więc pomysł, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, i przede wszystkim bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany typ, zapewne żyć dla niego bardzo satysfakcjonujące i ukaże mu, jak znacznie dobrego robi dla firmy, w której wykonywa.

Według badań przeprowadzonych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze naszego mieszkania pracy, wykorzystują na nią nic czasu, gdyż czują, iż to, co piszą, ma powód.

Inspiracją dla pracowników potrafią być podobnie ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej myślą o jakość niż jednych siebie, sprawiają, iż ich podwładni szukają ich niezwykle większą lojalnością, tendencją do produkcji, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy mówią swoich typów w dogodny sposób, inspirują ich do ważniejszej wydajności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, które miały znaczenie w Dużej Brytanii dowiodły, że uznanie i emocja jest ważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Czyste i pozytywne relacje są swoi wpływ na zakończenie ludzi w naszej działalności.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i dbałość, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak i swoja dobrze się zwiększa. Szczególnie poważne istnieje jednocześnie okazywanie ciepła przez szefów, gdyż takie postępowanie poprawia efektywność i motywację podwładnych. Co dobre takie postępowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy też okazać gniew, jaki że stać dobrze odebrany przez grupę pracowników oraz pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w większości wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to świadomości, które tworzę małe rzeczy, aby okazać naszym gościom troskę o nich. Pierwszym, prostym krokiem zapewne żyć częsta rozmowa z pracownikom i oryginalne wysłuchanie tego, co obok niego słychać. W USA takie obserwacje są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla naszego pracownika, natychmiast dzwoni do niego a kontroluje, w jaki droga mógłby mu pomóc.

Dbałość o jednego siebie

Duża grupa firm tylko pozornie wyraża swoją troskę. Do takich przedsięwzięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości ludzie nie są w stopniu wykorzystać, ze powodu na intensywny rytm pracy. Takie zlecenie nie jest motywujące, i wręcz przeciwnie.
Programy wellness zupełnie nie zadziałają, jeśli nie wykreujemy kultury, jaka będzie uznawała pytanie o siebie, jako mów szczególnie szczegółową i zapraszała do niej. Kiedy do tego uczynimy, produkty potrafią stanowić naprawdę dobre.

Możemy jeszcze zachęcać naszych gości, aby dobrze sypiali. Właśnie tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują dużo większą wydajność swojej działalności. Wiele badań udowodniło, że brak snu w decydujący sposób ogranicza nasze zdolności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w polskich głowach wtedy, kiedy jesteśmy w pełni wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy rozpocząć od przedstawiania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku lepszej jakości. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym pracownikom czerpanie ze służbowego e-maila i proponują im dania odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Gdy w taki technologia będziemy odpowiedzialni o naszych gości, oni z pewności odpłacą się nam dużą produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments