Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

Nawet 445 Zł Wsparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej

Prasóweczki

Nawet 445 Zł Oparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej Rząd finalizuje prace nad programem pomocy uczniom niepełnosprawnym w całości dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Tym razem program obejmie lata 2020-22, natomiast jego budżet wyniesie 54 mln zł. Projekt uchwały Rady Ministrów w niniejszej myśli zaopiniuje Komisja Wspólna Rodzaju i Samorządu Terytorialnego na najbliższym posiedzeniu (obiegowym) 30 kwietnia.

Projekt uchwały rządu dotyczy dofinansowania zakupu podręczników dla niemowlęta i młodzieży niepełnosprawnej w przyszłych trzech latach szkolnych.
Z dofinansowania będzie potrafiła zastosować młodzież z niepełnosprawnościami, przekonująca się w grupach ponadpodstawowych (zarówno kształcenia publiczne i zawodowe).
Łączna pula wsparcia wyniesie 54 mln zł, lub po jakiś 18 mln zł rocznie, wypłacanych ze materiałów rezerwy celowej budżetu państwa.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w całości dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który zajmuje uchwalić Radę Ministrów, nie jest modny. W latach byłych stanowił on teraz wykonywany na bazie przyjmowanej corocznie uchwały.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w całości dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który zajmuje uchwalić Radę Ministrów, nie jest modny. W latach byłych stanowił on teraz wykonywany na bazie przyjmowanej corocznie uchwały.

Teraz natomiast w związku z tym, że wysokość dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych czy ćwiczeniowych nie zmieni się, a prognozy liczby uczniów niepełnosprawnych prawych do uzyskania uwag są stabilne, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zmian formuły programu z jednorocznej na trzyletnią – czytamy w prawu.

Nie zmieniły się nawet kwoty wsparcia, dlatego obradujący Zespół ds. Edukacji Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rodzaju i Samorządu Terytorialnego nie miał co do niego większych ostrożności i dobrze go zaopiniował.

– Na momencie konsultacji mieliśmy małe badania i rady do zaproponowanych rozwiązań, ale po ich czemuś na świeżym systemie w stylu obiegowym wydaliśmy pozytywną opinię – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, współprzewodnicząca zespołu.

Nazywa to, iż na opracowanym na 30 kwietnia posiedzeniu KWRiST projekt zostanie uznany.

Program istotny, jednak bez zmian

Projekt uchwały Rady Ministrów określa wysokość dofinansowania zakupu podręczników zarówno do uprawiania ogólnego, jak również formowania w zawodach, w niniejszym podręczników do uprawiania specjalnego, przyjętych do celu szkolnego przez ministra właściwego ds. oświaty i wychowania, a jeszcze materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów niepełnosprawnych, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Ramy czasowe? Lata 2020, 2021 i 2022.

Zgodnie z nim dofinansowanie ma wynosić:

– do 225 zł – dla uczniów z niepełnosprawnością trudną w tytule małym lub wielkim oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, uczęszczających do grupy specjalnej ćwiczącej do pracy;

– do 390 zł – dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością trudną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w obecnym z afazją, z autyzmem,
z systemem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego typie, uczęszczających do szkół branżowych Także oraz II stopnia;

– do 445 zł – dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością trudną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w obecnym z afazją, z autyzmem, z systemem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego typie, uczęszczających do trzyletniego i czteroletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego i pięcioletniego technikum, a jeszcze klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, uczniów liceum sztuk plastycznych, klas ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas dotychczasowego liceum plastycznego prowadzonych w liceum sztuk plastycznych lub klas dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych prowadzonych w liceum sztuk plastycznych.

zobacz również Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments