Regenerujące minerały

Regenerujące minerały spa

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w czasach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu zdrowe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny styl życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem oraz pozostałe pierwiastki śladowe są niezbędne do sprawnego funkcjonowania. Biszofit oczywiście te tematy zawiera. Z zmian kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn również nowych szkodliwych substancji. Dzięki jakościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest mocno jasna również niezwykle efektywna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, natomiast w szczególności niedobór magnezu czynią nie tylko ciągłe zmęczenie. Jest zatem więcej poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie działa na życie wielu układów wewnętrznych swego ciała.

Poziom magnezu w swym układzie nie wpływa tylko na poprawę jego jakości. Zawiera on jeszcze duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po intensywnym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort połączony z stałym wysiłkiem psychofizycznym. Ujawnia się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi jakąś z najbardziej wydajnych metod jego dostarczania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie swego ciała po trudnym dniu czy innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę jest nie tylko przydatna w stosowaniu, ale jeszcze bardzo wydajna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do wykonywa sił po przebytych kontuzjach.
Jak prawidłowo regenerować ciało po trudnym dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Ale nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli przygotować sobie tzw. kąpiel magnezową z wykorzystaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ognistą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i pogrążyć się w współczesnej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli różnica będzie odczuwalna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energię, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można wykorzystywać również, gdy w przypadku spuchniętych i obolałych stóp. Mała ilość płatków z gorącą wodą w misce da im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla pań, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest kierowanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją nawilżoną i odprężoną.

W sprawie, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, albo po prostu jest potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z naturalnym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość dużo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje także do wykonania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w kuracji magnezowej istotną kwestią jest posiadanie z przebadanych dermatologicznie produktów i wiedza o tym, skąd pochodzą surowce zastosowane do ich realizacji. Istotne jest również, aby produkty miały certyfikaty dające je do obrotu na gruncie Unii Europejskiej.

Więcej wiadomości o kremach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na ścianie Regenerujące minerały

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments