Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Środki na własne IP w czasie wyjazdów do kolejnych państw

Prasóweczki

Sposoby na nasze IP w czasie wyjazdów do drugich państw – Idąc na wczasy do drugich państw, bardzo często chcemy korzystać spośród usług muszących z nas posiadanie własnego adresu IP. Tego rodzaju wymogi stawiają przed nami różne portale streamingowe, na dowód serwisy VOD. Niektóre spośród nich podają inne filmy oraz seriale dla danych krajów. Jakie są to sposoby na nasze IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym właściwie naprawdę jest adres IP?

Adres IP można porównać do punktu VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego podpowiedzią możemy stwierdzić dokładną lokalizację urządzenia mającego z internetu i dowiedzieć się, kto stanowi jego właścicielem. Adres IP dzielimy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, zdefiniowanymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, napisanymi w zespole szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy lub jego braci. W wypadku sieci lokalnych adres IP dany jest poprzez administratora. Obecnie najmodniejsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była nietrwała zaś nie zdobyła większego uznania wśród użytkowników.
Jakie są sposoby na nasz adres IP za granicą?

Wykorzystanie polskiego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest modne wśród naszych rodaków opuszczających świat w końcach urlopowych lub dłuższej, w końcach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową chce z nas posiadania własnego IP. Wszystko ze powodu na karty licencyjne ze stacjami, jakie są ważniejsze w wypadku chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego rodzaju praktyki stosują i serwisy streamingowe, udostępniające popularne filmy oraz seriale. W wypadku niektórych portali potrafi się z zmianie różnić oferta filmowa ze powodu na określony teren. Istnieje jednak kilka sposobów, idących na korzystanie z własnego IP w obcych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W ubiegłym czasie coraz modniejsze stają się programy mające z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej rozumiane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie koncentruje się z samym z serwerów zlokalizowanych na terenie całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jako użytkowników komputera na przykład z Francji, Niemiec czy Dużej Brytanii. Wiele firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną posiada swoje serwery w naszym regionie. Wiążąc się spośród nimi zza granicy, będziemy jaśni jako klienci z Nasz, dzięki czemu serwis VOD czy nowe perspektywy i pomoce wymagające polskiego adresu IP będą uważały, że spotykamy się w regionie.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Innym systemem jest branie z racja zwanych bramek proxy. Stanowi więc oprogramowanie idące nie tylko na zmianę swego adresu IP, ale i wyjeżdżające na energię załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako klienci zlecamy pośrednikowi dane stanowisko za pomocą dedykowanego mężczyzny w perspektywy programu na komputer. Bramki proxy funkcjonują na podobnej zasadzie jak serwery VPN, również bardzo często czuwając nad sprzed skryptami reklamowymi i plikami cookies, które kładzione są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie bliższy czas załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
bezpieczeństwa w perspektywie narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments