Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z góry posiadasz teraz je założone. Jak co roku wyjedziesz z rodzicami i najbliższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która towarzyszyła także zeszłorocznemu wyjazdowi a dokładnie Ciż nasze już trasy wycieczek. Prawie nie jest źle – w końcu nie każdy może dać sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w tamten niż dotychczas zakątek świata? Nie przewiduj. Już dzisiaj skończ się na konferencję z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na stronie jak postrzegają Cię rodzice. Czy traktują Cię jako kobietę odpowiedzialną, którą dają całkowitym zaufaniem? Albo nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś poważny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Czy w teraźniejszym czasie nie zawiodłeś rodziców naszym zachowaniem? I czy wcześniej sprawiały Ciż się samodzielne wyjazdy na pewien dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z obecną ważniejszą, posiadasz obecnie za sobą!

Znani z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim pragniesz spędzić wakacje pragnie być typowe rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często bywają Cię w zakładu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich znajomych. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowy i wymiany zdań może ujawnić się znacznie efektywniejsza z tej w pojedynkę. A przecież na ostatnim Ciż zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Pragną być dane rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z znajomymi gdzie wybieracie się udać. Każdy szczegół musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym macie pokonać trasę. Lub będzie toż autokar, pociąg czy może samochód – oczywiście przyszłością jest korzystanie odpowiednia jazdy przez samego z Was. To pozwoli uniknąć wysokich kosztów. Cenę paliwa podzielicie na wartość uczestników wojażu.

Istotne jest także wybranie odpowiedniego noclegu również jego w skalę wczesna rezerwacja. Rodzice na chyba nie dadzą Ci na wyjazd „w noc”. Staniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Potrafi się zdarzyć, że tak – dadzą Ci na indywidualny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zaobserwują jak zajmujesz się bez opieki. Nie załamuj się na taki program! To z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o samodzielnej podróży.

Swoje pomysły konsultuj z rodzicami. Realizuj w wakacyjny cel ich sugestie. Może pokażą się wiele zdrowsze z dotychczasowych, które udało Ciż się stworzyć? – oraz najodpowiedniejszych polem do ujawnienia się w niezwykłym mieście w sezonie wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Jeżeli rodzice w cali sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Natomiast jeśli rodziców nie mieszkać na takie przedsięwzięcie, nie załamuj się! Nie niszcz z góry całego wyjazdu. Możesz umówić się z rodzicami, że opłacą Ci połowę kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie ulotek bądź mycie samochodów w niedalekiej myjni.

Prawda, iż to nie nie takie trudne?! Wystarczy dużo energii, zapału i nauczenie się rodzicom z ostatniej najodpowiedniejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że marzysz się sprawdzić i udowodnić, iż jesteś świadomą osobą. Gdy się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, iż nie zawiodą się na Tobie! Skoro nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są te za rok. Może wtedy się uda… Ba! Na pewno. W finale będziesz teraz starszy o rok i doskonale przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments